Jak zmotywować pracowników do aktywnego trybu życia?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Korzyści płynące z prowadzenia zdrowego trybu życia są dobrze udokumentowane. Pracownicy aktywni fizycznie są bardziej wydajni, mają niższe wskaźniki absencji i częściej unikają kosztownych problemów zdrowotnych. Ale nie jest łatwo zmotywować pracowników do przyjęcia zdrowych nawyków. Kluczem jest sprawienie, by było to zabawne i społeczne.

Pracownicy są cenni

Pracownicy są najcenniejszym zasobem firmy. To oni sprawiają, że Twoja organizacja działa i zasługują na takie traktowanie. Jednym z najlepszych sposobów na pokazanie im, że Ci na nich zależy, jest zachęcanie ich do prowadzenia aktywnego trybu życia. 

Zadbaj o nich

Jako kierownik, Twoim zadaniem jest upewnienie się, że członkowie Twojego zespołu mają zasoby, których potrzebują, aby pozostać sprawnymi i zdrowymi. Oto trzy strategie motywowania pracowników do aktywnego stylu życia:

– Pokaż im, jakie korzyści może to przynieść im osobiście,

– zapewnij zasoby i wskazówki,

– zachęcanie do uczestnictwa.

Jaka platforma?

Jeśli szukasz odpowiedniej platformy do swojego przedsiębiorstwa to jest ich naprawdę wiele. Dobra platforma benefitowa oferuje system zdrowej rywalizacji i motywacji do odpowiedniej aktywności fizycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*