Jakie zabiegi wchodzą w zakres fizykoterapii?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach powszechnym problemem wielu ludzi są dolegliwości związane z chorobami narządu ruchu. Żyjemy coraz intensywniej i nie mamy chwili, aby zatrzymać się choć na moment i pozwolić odpocząć zmęczonym kościom i stawom. Osobom cierpiącym z tego powodu przychodzi na pomoc fizykoterapia, jedna z najskuteczniejszych metod leczenia wszelkich urazów kończyn.

Nowoczesne metody to podstawa

Fizykoterapia to dziedzina obejmująca prawie wyłącznie nowoczesne, innowacyjne metody leczenia urazów układu ruchu. W zabiegach tego typu wykorzystuje się więc m.in. laser (np. w stomatologii, reumatologii i ortopedii, zwłaszcza przy złamaniach oraz skręceniach), pole magnetyczne (działające przeciwzapalnie, przeciwbólowo, a także łagodząco; fale wnikające głęboko w ciało powodują odczuwanie ciepła), prąd (stosowany przy schorzeniach skórnych, ortopedycznych oraz reumatycznych; pomaga łagodzić ból i zapobiega stanom zapalnych, pobudza też uszkodzone mięśnie) i ultradźwięki (działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, pomagają rozbijać kamienie nerkowe oraz żółciowe).

Warto wiedzieć, że w Polsce renomą cieszy się przede wszystkim fizykoterapia w Lublinie, ale nie tylko. W ostatnich latach ogromną popularnością odznacza się bowiem również drenaż limfatyczny w Lublinie. Jest to nic innego jak masaż ciała pobudzający krążenie krwi, który skutkuje ujędrnieniem skóry, pozbyciem się cellulitu czy wyeliminowaniem bólu zatok. Zabieg ten wykonuje profesjonalny masażysta samodzielnie lub z użyciem specjalnej maszyny (np w salonie masażu albo w gabinecie medycyny estetycznej).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*