Doradca podatkowy – jakie funkcje pełni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Doradcy podatkowi to profesjonaliści, którzy pomagają osobom fizycznym i firmom w ustaleniu, co należy wykazać w zeznaniach podatkowych. Może to obejmować obliczenie dochodu do opodatkowania i zobowiązania podatkowego, jak również pomoc w zaplanowaniu przyszłych płatności podatkowych. Doradcy podatkowi mogą również pomagać w przygotowaniu zeznań podatkowych oraz reprezentować klientów podczas kontroli lub odwołań.

Doradcy podatkowi mogą pełnić szereg funkcji, w tym:

Określenie, czy musisz złożyć zeznanie podatkowe 

Jeśli Twój dochód nie przekracza progu minimalnego, nie musisz składać federalnego zeznania podatkowego. Jednak niektóre stany wymagają złożenia stanowego zeznania podatkowego, nawet jeśli nie musisz go składać na poziomie federalnym. Twój doradca podatkowy może pomóc Ci określić, które formularze musisz wypełnić w zależności od Twoich dochodów i statusu zamieszkania.

Obliczanie dochodu podlegającego opodatkowaniu 

Musisz zgłosić pewne rodzaje dochodów na swoim zeznaniu podatkowym, w tym pensje otrzymywane od pracodawcy, odsetki z kont bankowych i akcji posiadanych na rachunkach maklerskich, dywidendy wypłacane przez spółki, których akcje posiadasz, zyski kapitałowe ze sprzedaży aktywów takich jak nieruchomości lub akcje po cenach wyższych niż te, za które zostały zakupione, itp. Twój doradca podatkowy obliczy, w jakiej wysokości powinien być opodatkowany każdy rodzaj dochodu, aby można go było prawidłowo uwzględnić w zeznaniu.

Jeśli chcesz skorzystać z takich możliwości, to biuromiwi.pl – doradca podatkowy Skierniewice, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*