Jakie narzędzia warto zabrać w podróż samochodem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed każdym rozpoczęciem podróży bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego auta. W szczególności należy sprawdzić stan hamulców, kondycję pasków oraz układ chłodzenia. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy, jak również uchronienie się od kosztów w nieznanym nam mieście.

Jakie narzędzia należy zabrać ze sobą podczas podróży?

Przydatna okaże się skrzynka narzędziowa duża, która pomieści wszelkie gwoździe, wkręty, śrubokręty itp.. Skrzynka będzie idealnym rozwiązaniem, gdyż często usterki wymagają dużego asortymentu narzędzi. Zagwarantujesz sobie tym duży komfort i unikniesz niepotrzebnych kłopotów na drodze. Niezbędnik każdego kierowcy stanowią również klucze. Można tu wymienić m.in klucz płaski, oczkowy, nasadowy, czy klucz krzyżakowy, bez którego nie poradzimy sobie przy odkręcaniu koła.

Warto mieć ze sobą klin pod koło z uchwytem. Zapewni on przede wszystkim większą ochronę podczas niespodziewanego zdarzenia na drodze. Zyskamy większą pewność, że pojazd nam się nie stoczy siłą bezwładności. Czasem dochodzi do sytuacji, gdy zmuszeni jesteśmy zatrzymaniem się autem na szczycie wzgórza. W tej sytuacji klin okaże się niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym. Przydatnym narzędziem może okazać się młotek. Możemy nim obluzować zapieczoną śrubę, delikatnie w nią stukając. Z kolei scyzoryk czy nożyczki mogą być pomocne w wielu sytuacjach.

Co oprócz narzędzi warto jeszcze mieć ze sobą? Dobrze jest, gdy w ekwipunku mamy: szmatkę, gąbkę, rękawice ochronne i mokre chusteczki. Należy także mieć ze sobą latarkę, gdyż nieprzewidziane zdarzenia i usterki zdarzają się również nocą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*