O czym pamiętać podczas przygotowań w zawodach biegowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bieganie jest jednym z najpopularniejszych sportów, chętnie uprawianym przez wszystkie grupy wiekowe. Nie trzeba wiele, aby rozpocząć przygodę z tą aktywnością. Wystarczy odrobina chęci i samozaparcia. Już po kilku treningach organizm nabierze wprawy i będzie chciał częściej wracać do tego rodzaju ruchu. Prócz korzyści wynikających z utrzymania smukłej sylwetki, bieganie ma też realny wpływ na nasze zdrowie poprzez zmniejszanie ryzyka występowania chorób serca oraz niwelowanie stresu. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się rzucić sobie wyzwanie i wystartować w zawodach. Jak zabrać się za przygotowania to tej ważnej chwili?

Trening czyni mistrza

Udział w zawodach biegowych, musi zostać poprzedzony treningiem. Intensywność szlifowania umiejętności biegowych zależy od celu, jaki został zdefiniowany. Jeżeli biegacz ma ambicje pobić własny rekord dotyczący specyficznego dystansu, przygotowania powinny obejmować konkretny plan. Taki harmonogram to połączenie biegania z ćwiczeniami siłowymi i dedykowaną dietą. Jeśli natomiast udział w zawodach łączy się z zamiarem sprawdzenia własnych możliwości, trening może być mniej rozbudowany. 

Prócz intensywnej pracy nad kondycją, ważny jest właściwy strój i wygodne obuwie. To właśnie buty będą jednym z głównych ogniw, które zapewnią komfort podczas biegu. Powinny posiadać odpowiednią amortyzację zabezpieczającą stopy przed kontuzją oraz charakteryzować się lekką konstrukcją. Inwestycja w koszulki termoaktywne będzie strzałem w dziesiątkę. Tego typu odzież nie tylko odprowadza ciepło na zewnątrz, co pomaga utrzymać optymalną temperaturę, ale również pochłania pot. Podczas zawodów biegowych najważniejsza jest wygoda i skupienie na osiągnięciu wymarzonej mety, co będzie proste do osiągnięcia przy stosownym ubiorze. 

Równie istotną kwestią jest wybór rozmiaru. Tylko dobrze przylegające ubrania spełnią swoją funkcję. Jeżeli chodzi o legginsy do ćwiczeń męskie odpowiedniki będą najstosowniejsze. Specjalna tkanina używana przy ich produkcji, będzie nieocenionym wsparciem podczas dużego wysiłku dla mięśni ud i łydek. Ubrania z odpowiednich materiałów poprawią osiągi i pozwolą na realizację zamiarów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*