Wykonywanie rentgena zęba i protezy zębowej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowe zęby ważne są nie tylko ze względu na aspekt wizualny. Przekonał się o tym ten, kto choć raz zmierzył się z przeszywającym bólem, jaki występuje przy różnych schorzeniach. Często jednak, zanim dostrzeżemy albo wyczujemy zmiany postępujące w zębie, ich stan jest już na tyle zaawansowany, że jedynym wyjściem jest poważna ingerencja w jego strukturę.

Jak ustrzec się przed zaawansowanymi chorobami zębów?

Najważniejsza jest profilaktyka. Konsultacja lekarska będzie w takiej sytuacji niezbędna. Warto jednak mieć świadomość, z czym konkretnie udajemy się do stomatologa. Jeśli więc pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu uzębienia lub zwyczajnie chcemy sprawdzić, czy ich wnętrze wolne jest od schorzeń, najskuteczniejszym sposobem będzie wykonanie prześwietlenia pojedynczego zęba lub całej szczęki. Rentgen zęba Szczecin możliwy jest do przeprowadzenia w wielu renomowanych salonach. Część uzębienia kwalifikującą się do badania precyzyjnie określi lekarz specjalista.

Miejsce, w jakim zostanie wykonane badanie, powinno odpowiadać konkretnym potrzebom. Zwłaszcza wtedy, gdy prześwietlenie wykonać trzeba na protezie zębowej. Na terenie Szczecina znajdziesz kilku specjalistów, którzy oferują tego typu usługi, w tym Centrum Medyczne Słowik  https://www.slowikmed.pl/opieka-stomatologiczna/protezy-zebowe/. Lepiej zapobiegać niż leczyć, a zatem kontrolę uzębienia – przynajmniej raz na kilka lat – powinien przeprowadzać każdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*