Jak skutecznie oczyścić tłustą i odwodnioną cerę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cerę tłustą i odwodnioną oczyścić można na wiele sposobów. Poza domowymi metodami warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki, które załagodzą stany zapalne, nawilżą i wygładzą skórę. Przed zakupem należy jednak upewnić się, jaki typ skóry faktycznie posiadamy i czy wybrane produkty kosmetyczne nie posiadają alergenów, które mogłyby jeszcze bardziej naszą twarz podrażnić. 

Odpowiednio dostosowana profilaktyka

W dbaniu o cerę liczy się nie tylko regularność. Ogromnie istotne są rodzaje kosmetyków, których na co dzień używamy. Jeśli jesteśmy wrażliwi na wszelkie dodatki chemiczne, stawiajmy wyłącznie na asortyment w pełni oparty na naturalnych składnikach. Standardowe oczyszczanie cery tłustej skupia się na jej codziennej pielęgnacji (w trakcie dnia oraz wieczorem, przed pójściem spać), tonizowaniu oraz złuszczaniu zbędnego naskórka. Pomogą nam w tym kremy wysokiej jakości, kojące żele oraz złuszczające toniki. Pamiętajmy też o tym, że skóra tłusta nie lubi się za bardzo ze słońcem oraz gorącą wodą – te zbytnio ją wysuszają. 

Natomiast cera odwodniona szczególnie źle reaguje na zbyt częsty i mocny makijaż – ten obciąża skórę i nie pozwala jej prawidłowo oddychać. Niekorzystne w tym przypadku będą również złe warunki atmosferyczne jak: porywisty wiatr, zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura. Pierwszym krokiem do odnowy odwodnionej cery jest jej pełne nawilżenie oraz oczyszczenie punktów zapalnych. Niemałą rolę przy tego typu skórze odgrywa także i odpowiednie nawadnianie całego organizmu – należy dbać o to, aby codziennie wypijać przynajmniej 1,5-2 litrów wody. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*