Ile zarabiają specjaliści od CNC?

Ile zarabiają specjaliści od CNC?

Pixabay/pexels.com

Tech
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stając w obliczu zmiany branży lub zastanawiając się nad wyborem kształcenia, warto wziąć pod uwagę zawód, jakim jest operator maszyn CNC. Według wielu opinii jest to profesja, która zapewnia stały rozwój zawodowy i gwarantuje stabilną i dobrze płatną pracę. Mówiąc o tym ostatnim, ile może zarabiać osoba odpowiedzialna m.in. za frezowanie CNC?

Średnie zarobki operatorów maszyn CNC

Tak jak w większości zawodów, również tu poziom zarobków jest ściśle związany z posiadanymi umiejętnościami oraz zdobytym już doświadczeniem. Rozpoczęcie pracy w charakterze operatora maszyn CNC wymaga przejścia branżowego szkolenia na to stanowisko oraz pozytywnego wyniku egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. Zaraz po zdaniu testu, pracę zaczyna się jako pomocnik operatora lub młodszy specjalista, zależnie od polityki, jaką obrała firma. Zgodnie z informacjami pochodzącymi z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, osoba na wspomnianym stanowisku może zarabiać od 2 900 zł do 4 210 zł brutto.

Wraz z nabieraniem doświadczenia i wprawy w danym zawodzie, większość firm umożliwia awans na coraz wyższe stanowiska, jakimi są specjalista i starszy specjalista. Specjalista zależnie od wielkości firmy i województwa, w jakim podejmuje pracę, może zarabiać od 3 400 zł do 4 760 zł brutto. Najwięcej zarobi starszy specjalista, od 3 670 zł do 5 240 zł brutto.

Rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników oraz produkty wytwarzane przez operatorów maszyn CNC jak widać na przykładzie rozrastającej się firmy https://www.valor-cnc.pl/oferta/ciecie-laserem, zapewnia stabilne zatrudnienie oraz stały progres zawodowy.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*