Jak zaprojektować taras, aby nie zniszczyły go niskie temperatury?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras często bywa traktowany jako alternatywa salonu, stanowiąc zewnętrzną strefę relaksu. Urządzając go, większość osób zwraca uwagę na odpowiedni wybór mebli, warto jednak pamiętać, że równie ważne jest samo wykończenie tego miejsca. Czym powinien charakteryzować się materiał w zewnętrznej części budynku mieszkalnego?

Taras na długie lata

Taras często stanowi dopełnienie części mieszkalnej. Nietrudno jednak zauważyć, że jest to miejsce na świeżym powietrzu, narażone na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza atmosferycznych, dlatego też ważną kwestią jest wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Rozwiązania te powinny być odporne na ścieranie, nacisk, uszkodzenia mechaniczne, a także oddziaływanie wysokich i niskich temperatur. Równie ważna jest strona estetyczna. Podejmując decyzję o wyborze desek warto więc zwrócić uwagę na lokalizację tarasu, zadaszenie, docelową funkcję, a także pożądaną kolorystykę miejsca. Doskonałym rozwiązaniem są w tym przypadku deski klejone, produkowane z pełnego drewna iglastego. Zazwyczaj są to trzy, równolegle klejone lamele. Cechą tego materiału jest bardzo duża wytrzymałość – zdecydowanie większa niż standardowego drewna budowlanego. Ważną funkcję pełni tutaj starannie wykonana impregnacja.

Wysokiej jakości, trwałe i wytrzymałe materiały wykończeniowe na taras można znaleźć w ofercie IdeaGarden. Warto nadmienić, że są tam dostępne rozwiązania produkowane w dwóch klasach jakościowych – wizualnej oraz przemysłowej. Niepodważalną zaletą wspomnianych propozycji są także piękne i niepowtarzalne rysunki słojów. Śmiało można więc stwierdzić, że dobrze dobrane drewniane elementy wykończeniowe to gwarancja trwałego i efektownego tarasu, który z całą pewnością będzie służył przez długie lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*