Do czego służą taśmy teflonowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Próżniowe pakowanie to sposób między innymi na przedłużenie świeżości jedzenia. Z tego też względu urządzenia te cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w zakładach przetwórstwa spożywczego, ale także sklepach, restauracjach, a nawet gospodarstwach domowych. Poza samą zgrzewarką potrzebne są też specjalne, foliowe worki, w których umieszcza się porcję jedzenia oraz taśmy teflonowe. Po co się je wykorzystuje i jak wybrać najlepszą?

Zastosowanie

Aby wykonać prawidłowy zgrzew worka foliowego, zarówno w pakowarce listwowej, jak i komorowej nieodzowna jest taśma teflonowa. Jej zadaniem jest zabezpieczenie listwy zgrzewającej przed bezpośrednim kontaktem z folią, dzięki czemu nie przetopi się ona i nie będzie przywierała. Teflon to bowiem niezwykle wytrzymały i odporny na wysokie temperatury materiał. Co więcej, taśma taka pomaga w równomiernym rozkładzie temperatury. Duży wybór tych produktów można znaleźć tutaj: https://pakowarkiprozniowe.pl/tasma-teflonowa. Są one samoprzylepne, dzięki czemu montaż jest wygodny i prosty.

Rodzaje taśm

Dostępne są różne typy. Strefowe posiadają cienki pasek w środku pozbawiony kleju, który pozwala na swobodne rozszerzanie się drutów oporowych w listwie zgrzewającej. Są one polecane przede wszystkim dla urządzeń intensywnie wykorzystywanych. Spotkać można też takie o dużej czystości, co jest doceniane nie tylko w branży spożywczej, ale też między innymi farmaceutycznej. Posiadają one różne grubości i wytrzymałości, co należy dopasować w zależności od potrzeb użytkownika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*