Walory borówki amerykańskiej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To, co jemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Witaminy i składniki mineralne, jakie przyswajamy wraz z pożywieniem, pomagają zadbać o stan naszych narządów wewnętrznych, wygląd skóry i poziom jej nawilżenia, a także o nasze samopoczucie. Wszystkie te zadania z powodzeniem spełnia bohaterka artykułu – borówka amerykańska.

Cenne właściwości

Sprzedaż borówki amerykańskiej rośnie w Polsce z roku na rok. I nic dziwnego! Borówka powinna znaleźć się w diecie każdego z nas, bowiem stanowi potężną bombę składników mineralnych i witamin, jest też świetnym źródłem przeciwutleniaczy. Co więcej, jest rekomendowana w najnowszej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej.

Doskonale nadaje się do spożycia przez osoby borykające się z cukrzycą i nadciśnieniem. Borówki amerykańskie świetnie pomagają również w walce z kilogramami i znacząco przyczyniają się do zmniejszenia nadwagi

Na czym polega wyjątkowość borówki?

Borówka jest idealna w zasadzie… dla wszystkich. Nie istnieją przeciwwskazania do tego, aby ktoś unikał jej w swojej diecie. Zawiera dużo błonnika, który pozytywnie wpływa na pracę jelit. Ponadto redukuje zły cholesterol LDL, a bardzo dobre wpływa na dobry cholesterol HDL. Oprócz tego, zawiera spore pokłady witaminy C, która ułatwia przyswajanie żelaza.

Jest świetnym rozwiązaniem też dla tych, którzy chcą oczyścić swój organizm z toksyn. Borówka to owoc przyszłości – nadal nie do końca doceniana w naszym kraju. A szkoda, bo to bogactwo witamin i składników mineralnych, które mamy na wyciągnięcie ręki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*