Jak pielęgnować skórę po treningu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, wspomaga nasze zdrowie, pozwala na utrzymanie smukłej sylwetki oraz pozytywnie wpływa na nastrój i poziom energii. Trzeba jednak pamiętać, że skóra po treningu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Co warto włączyć do swoich zabiegów potreningowych?

Odpowiednie nawodnienie

Ćwiczenia fizyczne wiążą się z utratą dużej ilości wody z organizmu, która głównie oddawana jest wraz z potem. Dlatego po treningu należy bezwzględnie uzupełnić te niedobory. Jest to nie tylko dobre dla funkcjonowania organizmu oraz regeneracji po wysiłku, ale również korzystnie działa na skórę, zabezpieczając ją przed wysuszeniem i odwodnieniem. Dobrym wyjściem będzie wypicie dużej ilości wody, a jeszcze lepszym – postawienie na napoje nawadniające. Mają one w składzie potrzebne mikroelementy, które pozwalają lepiej i szybciej się nawodnić. Można przygotować taki prosty napój w domowych warunkach. Wystarczy do wody dodać szczyptę soli oraz sok z cytryny. Taki „izotonik” będzie ukojeniem dla skóry.

Prysznic po treningu to podstawa. Chcąc odpowiednio dbać o skórę nie można pominąć jej odżywienia po kąpieli. Sprawdzą się tutaj kosmetyki nawilżające do ciała, takie jak kremy czy balsami z dużą ilością składników, które chronią i nawadniają skórę. Można je zamówić na https://24fitclub.pl/kategoria-produktu/herbalife/kosmetyki-herbalife/. Dodatkową korzyścią jest także poprawienie jędrności i sprężystości, łagodzenie wszelkich otarć czy podrażnień. W ramach naturalnej pielęgnacji świetnie sprawdzają się także naturalne oleje, na przykład ze słodkich migdałów czy awokado.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*