USG bioder niemowlaka – dlaczego się je wykonuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to za badanie?

USG bioderek niemowląt jest badaniem diagnostycznym służącym do oceny bioderek niemowląt i małych dzieci. Zaburzenia bioder u niemowląt mogą prowadzić do przyszłych problemów, takich jak zwichnięcie stawu biodrowego lub dysplazja stawu biodrowego (nieprawidłowy wzrost kości).

Najlepszym sposobem diagnozowania tych schorzeń jest nieinwazyjne badanie ultrasonograficzne, które wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów kości, mięśni i stawów dziecka.

Oprócz oceny wielkości, kształtu i ustawienia bioder Twojego dziecka, badanie to może również ujawnić oznaki infekcji, urazu lub uszkodzenia mięśni.

USG bioderek niemowląt jest zwykle wykonywane, jeśli u Twojego dziecka zdiagnozowano wrodzone zwichnięcie bioderek lub dysplazję, które są warunkami wpływającymi na rozwój bioderek Twojego dziecka. Przemieszczenie bioder u niemowląt występuje, gdy jedna strona miednicy opada w dół do panewki (gniazda, w którym mieści się kulista głowa kości udowej). Stan ten powoduje ból i ograniczoną mobilność u dotkniętych nim niemowląt.

Jeśli jesteś zainteresowany takim badaniem lub chcesz poznać więcej szczegółów na jego temat, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://familymedica.waw.pl/porada/usg-bioderek-w-warszawie-co-kazdy-rodzic-niemowlaka-powinien-wiedziec/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*