Jakie objawy ma nerwica?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nerwica to zaburzenie psychiczne, które dotyka nie tylko umysł, ale i ciało. Przejawia się przede wszystkim w stanach lękowych, których przyczyny nie potrafimy ustalić. Silny, niezrozumiały lęk powoduje problemy z zaśnięciem i koszmary, może także wywoływać zaburzenia pamięci, nadpobudliwość czy ogólne poczucie zmęczenia. Oprócz tego, nerwica miewa objawy somatyczne – takie jak bóle głowy, podwyższone ciśnienie krwi i zwiększone pocenie się, suchość w ustach, a nawet mdłości. Może również przyczyniać się do impotencji lub problemów skórnych, co wskazuje na poważny charakter nerwicy – nie ogranicza się do kontrolowania naszych emocji.

Gdzie szukać pomocy?

Na szczęście na leczenie nerwic Warszawa jest doskonałym miejscem, ponieważ znajduje się tam kilka klinik poświęconych szczególnie temu zaburzeniu. Jeśli tak wyspecjalizowane ośrodki nam nie odpowiadają, możemy wybierać spośród dziesiątek gabinetów psychoterapii, w których z pewnością znajdziemy specjalistę, który wzbudzi nasze zaufanie i wyprowadzi nas z trudnego położenia. Wspomóc leczenie można za pomocą naturalnych środków uspokajających, które złagodzą objawy fizyczne. Rozmowa z bliskimi o tym, co czujemy, także jest bardzo ważna.

Jeśli objawy nerwicy zauważamy u dziecka, należy je zabrać do psychologa dziecięcego, którego wykształcenie obejmuje metody leczenia najlepsze dla rozwijającego się umysłu. Kontakt można znaleźć na  http://in-altum.com/oferta/dzieci-mlodziez/psycholog-dzieciecy/. Taki specjalista wie, jak skłonić młodą osobę do zwierzeń i do skrupulatnego wprowadzania zaleceń, aby jakość jej życia uległa trwałej poprawie. Nie warto ignorować oznak nerwicy – jeśli nie podamy dziecku pomocnej dłoni, może zwrócić się w kierunku niezdrowych mechanizmów radzenia sobie z nią. Zbyt często młodzi ludzie z zaburzeniami psychicznymi sięgają po używki – nie dopuśćmy do tego, aby podejmowały szkodliwe decyzje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*