Zalety masażu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż to nic innego jak leczenie dotykiem. Jest to jedna z najstarszych metod terapeutycznych, stosowana jako uzupełnienie programów leczniczych w wielu jednostkach chorobowych, ale także jako elementem szeroko pojętej odnowy biologicznej.

Rodzaje masażu

Jako pacjenci bądź klienci możemy spotkać się z wieloma rodzajami tego typu zabiegów. Tym najbardziej popularnym jest masaż relaksacyjny i klasyczny, ale wyróżnić można również: sportowy, twarzy, kobiet w ciąży, dzieci, izometryczny, odchudzający czy tkanek głębokich. Każdy z nich, mając na celu osiągniecie innego efektu terapeutycznego, jest dopasowywany do danego przypadku klinicznego.

Działanie ogólnoustrojowe

Zmiany ogólnoustrojowe jakie zachodzą w ciele człowieka poddawanemu masażowi są nieocenione, bowiem poprzez bezpośrednie działanie na skórę i układ mięśniowy uzyskuje się również pośrednie stymulowanie układu nerwowego. Konkretne rodzaje masażu mają różne zastosowania. Jeśli zastosowanie ma wyłącznie ta metoda, zazwyczaj jej celem jest uzyskanie jak największego rozluźnienia mięśni, przekrwienia poszczególnych warstw skóry i osiągnięcia stanu ogólnego relaksu u pacjenta.

W przypadku, kiedy jest ona elementem uzupełniającym program terapeutyczny mającym na celu przywrócenie sprawności np. po zabiegach ortopedycznych, poważnych kontuzjach sportowych, w przewlekłych zespołach bólowych czy stanach nadmiernego przeciążenia organizmu. Masaż jest doskonałym zabiegiem dla każdego, dzięki różnym jego rodzajom, jest dobrą odpowiedzią na konkretne oczekiwania pacjenta. Jest to skuteczna metoda dla osiągnięcia konkretnych felerów terapeutycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*