Bluzy – z jakiego materiału powinny być wykonane?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zapewniają komfort oraz ciepło, zwłaszcza w okresach, gdy występują niskie temperatury, Latem i wiosną mogą natomiast zastąpić cienkie kurtki. Dużo jednak zależy od tego, z jakiego materiału je wyprodukowano. Który jest najlepszy?

Wygoda przede wszystkim

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że największą popularnością cieszy się bawełna. Cechuje się przewiewnością, dlatego nadaje się na każdą porę roku. Jest także wytrzymała i nie niszczy się po kilku pierwszych praniach. Sama w sobie łatwo się niestety mnie i trzeba ją często prasować, dlatego najczęściej dodaje się do niej różne domieszki, na przykład poliester. Takie modele można znaleźć na stronie internetowej https://strefa-logo.pl/bluzy. Niekiedy producenci decydują się także na dodanie do ubrań elastanu.

Warto też wspomnieć o materiałach, jakich najlepiej unikać. Jest to przede wszystkim akryl – niedrogi zamiennik wełny. Nie przepuszcza powietrza i zwiększa potliwość. Ponadto może podrażniać skórę. Jeżeli chodzi o poliester, stanowi on świetną domieszkę, ale bluzy wykonane tylko z niego nie zapewnią komfortu w trakcie lata, bo nie są przewiewne. Podobnie wygląda to w przypadku nylonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*