Bezdech senny – jak bardzo zagraża zdrowiu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezdech senny to powszechne schorzenie, które dotyka wielu ludzi. Może powodować zatrzymanie oddychania podczas snu, zakłócając sen i utrudniając poranne przebudzenie. Z czasem w wyniku bezdechu sennego mogą rozwinąć się inne problemy zdrowotne, w tym choroby serca i cukrzyca.

Najważniejsze informacje

Główne objawy bezdechu sennego to zmęczenie, bóle głowy i słaba koncentracja, ale najgroźniejsze konsekwencje to choroby serca i udar mózgu. Bezdech senny może również prowadzić do depresji, niepokoju i problemów z pamięcią. Najczęstszą przyczyną bezdechu sennego jest niedrożność dróg oddechowych. Język przesuwa się na tył gardła, blokując przepływ powietrza. Dzieje się to podczas leżenia na plecach i może być nasilone przez przyrost masy ciała lub spożywanie alkoholu. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie https://autocpap.pl/kategoria-produktu/cpap/filtry-do-cpap/.

Bezdech senny jest częstym zaburzeniem, w którym oddychanie wielokrotnie zatrzymuje się i zaczyna podczas snu. Jest on spowodowany przez miękką tkankę z tyłu gardła zapadającą się i blokującą przepływ powietrza podczas snu, zwykle gdy spoczywasz na plecach. Bezdech senny dotyka w równym stopniu mężczyzn i kobiet, chociaż jest bardziej powszechny u osób z nadwagą. Bezdech senny leczy się za pomocą urządzenia, które stymuluje drogi oddechowe, aby utrzymać je otwarte podczas snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*