Plaga rybików w domu – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele insektów w naszym mieszkaniu może być bardzo groźnych. Chodzi głównie o prusaki i karaluchy. Jednak gdy w naszej łazience napotkamy drobne srebrne robaczki, nie ma powodu do paniki. Rybiki cukrowe to zupełnie nieszkodliwe owady. Nie tylko nie gryzą, ale też nie przenoszą groźnych bakterii chorobotwórczych. Jeśli jednak zaczynają się zanadto mnożyć, trzeba coś z nimi zrobić. Jak się pozbyć tego robaczka z naszej łazienki?

Skuteczny sposób na rybiki

Rybiki łazienkowe potrafią trawić celulozę. To oznacza, że jeśli pojawi się ich spora gromada, to mogą poczynić niemałe szkody wśród książek, dokumentów, tapet, tkanin, bawełny, jedwabiu i lnu.

Jeśli w domu mamy kolekcję unikalnych książek trzeba wdrożyć sprawdzone metody walki z tymi owadami. Do najskuteczniejszych należy pułapka na rybiki. Można ją zakupić w sklepach z tego typu ekologicznym asortymentem. Takie mało inwazyjne metody z pewnością przyniosą pożądane rezultaty. Warto też zadać sobie pytanie, skąd w ogóle biorą się rybiki w naszych mieszkaniach? Otóż zwabia je wilgoć i ciepło. Szczególnie komfortowo czują się tam, gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji. Ich terenem macierzystym są kraje tropikalne, dlatego dogodne warunki znajdują w ciepłych pomieszczeniach. Jeśli temperatura oscyluje w okolicach 17 stopni, przestają się rozwijać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*