Rodzaje materacy do ćwiczeń rehabilitacyjnych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja to jeden z najważniejszych etapów powrotu do zdrowia. Dobrze przeprowadzona pozwala nam odzyskać pełną sprawność po przebytych kontuzjach czy zabiegach. Dlatego należy poważnie podejść do tego okresu. Pomóc w tym może odpowiedni sprzęt, jakim jest materac do rehabilitacji.

Zależnie od potrzeb

Najważniejszą cechą, jaką powinien mieć materac do rehabilitacji, jest komfort użytkowania. Musi być on zatem wykonany z dobrej jakości materiałów. Dzięki temu będzie skutecznie amortyzował wszystkie wstrząsy, co zapewni również bezpieczeństwo wykonywanego treningu. Ogólnie tradycyjne maty dzielą się na kilka kategorii. Najprostsze z nich to materace pojedyncze. Przeważnie są one przeznaczone do zwykłych ćwiczeń gimnastycznych, pozwalających na powrót do sprawności. Oprócz tego na rynku dostępne są również materace składane podwójnie, potrójnie, a nawet czteroczęściowe. Tego typu opcje pozwalają nam wygodnie przenosić je w dowolne miejsce, w których chcemy ćwiczyć.

Ciekawym rodzajem są jednak maty sensoryczne. Działają one stymulująco na nasze ciało, co sprawia, że pobudzają odpowiednie punkty. W ten sposób poprawie ulega funkcjonowanie narządów w naszym organizmie, odpowiedzialnych za równowagę hormonalną. Chcąc zatem zapewnić sobie właściwy przebieg rehabilitacji, należy wybrać odpowiedni rodzaj dla siebie. Najlepiej jest oczywiście skorzystać z profesjonalnych sklepów, zajmujących się tego typu sprzętem, np. na https://erehabilitant.pl/kategoria-produktu/wyroby-medyczne/materace-do-cwiczen/. Wtedy zyskujemy pewność, że produkt, który kupimy, będzie nie tylko dawał nam komfort ćwiczeń, ale również bezpieczeństwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*