Problemy skórne u dzieci – kiedy zgłosić się do dermatologa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziecięca cera jest skłonna do podrażnień i alergii, które mogą powodować silne reakcje skórne w postaci m.in. wysypek. Należy o tym pamiętać wybierając preparaty do pielęgnacji oraz proszki do prania. Czasami jednak, mimo największych starań, na skórze dziecka pojawiają się niepokojące krostki lub plamy. W jakiej sytuacji należy zgłosić się z nimi do specjalisty?

AZS i łuszczyca – popularne wśród najmłodszych

Jednymi z najczęściej występujących u najmłodszych dermatoz (chorób skóry) są łuszczyca oraz atopowe zapalenie skóry. Obie te choroby dają dość charakterystyczne objawy. W przypadku AZS są to m.in. silny świąd, suchość skóry, występowanie grudek, plamek i czerwonych wykwitów. O łuszczycy mogą zaś świadczyć różnej wielkości plamki w czerwonym kolorze oraz łuszczącej się strukturze. Każda z tych chorób wymaga konsultacji lekarskiej, a także wdrożenia odpowiedniego leczenia. Istotna będzie również właściwa pielęgnacja skóry, poprzez stosowanie specjalistycznych preparatów. 

Objawy, które powinny zaniepokoić

Wypryski lub krosty mogą pojawić się na skórze bez żadnej, wyraźnej przyczyny. Warto próbować leczyć je domowymi sposobami, a jeśli okażą się nieskuteczne – po kilku dniach zgłosić się z dzieckiem do lekarza. Symptomy, których nie należy lekceważyć, to również m.in. intensywne wypadanie włosów, posiadanie przez dziecko nietolerancji pokarmowej lub uczulenia, ostra wysypka czy podejrzenie wszawicy. W każdej z tych sytuacji należy zgłosić się do dermatologa dziecięcego, który obejrzy zmiany oraz zleci wszelkie badania. Dobrym wyborem będzie np. http://www.dermatoestetica.pl/oferta/dermatologia-dziecieca, gdzie można otrzymać pomoc prawdziwych profesjonalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*