Jak zrobić kompot?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kompot to sok z owoców, który można wypić samodzielnie lub w połączeniu ze słodkim mlekiem. Najczęściej jest to sok z maliny, porzeczek lub brzoskwini.

Kompot – co warto wiedzieć? 

Kompot to jeden z najprostszych i najbardziej popularnych przepisów na owoce wywarzone. Kompot możesz przygotować na wiele sposobów, ale najbardziej popularne są kompoty z jabłkami lub gruszkami. Kompot jabłkowy jest bardzo popularnym napojem zimowym, który dzięki swojej ciepłej i delikatnej smaku idealnie sprawdzi się w gorące dni. Owoce do kompotu możemy wykorzystać na wiele sposobów. Możemy je po prostu ugotować w wodzie z dodatkiem cukru lub octu, jednakże nasze kompozycje będą miały inny smak i aromat. Kompoty mogą być półsłodkie lub słodkie – jest więc wiele kombinacji, w których można dostać kompot kompot Hultaj to jedna z firm, która ma szeroki asortyment tego typu produktów. 

Jak przygotować kompot? 

Kompot można wykonać w wielu wariantach i różnych odmianach, ale jego podstawą są owoce – więc najlepiej wybierać te, które są zdrowe i odpowiadają potrzebom naszego organizmu. Najbardziej polecane są: jabłka, gruszki, pomarańcze, truskawki oraz brzoskwinie. Do kompotu można dodać aromatyczne dodatki np. skórkę cytrynową czy imbir. Należy pamiętać o tym, że im większa ilość (i rodzaj) owoców lub warzyw użyjemy do kompotu, tym większe będzie miał on zastosowanie. Napar można przechowywać w słoikach lub butelkach z pokrywką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*