Co warto wiedzieć o magnetoterapii

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magnetoterapia jest to zastosowanie zmiennego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości na poszczególne części ciała. Temu procesowi można również poddać wodę pitną oraz produkty zawierające w swojej strukturze dużo cieczy. Pole magnetyczne przenika ludzki organizm, poprawiając poziom jego ukrwienia i dotlenienia, a w wodzie i produktach spożywczych zmienia właściwości fizyczne, które kolejno prowadzą do zmian aktywności biologicznej w ludzkim organizmie. 

Magnetoterapia- dla kogo? 

Przede wszystkim powinny z niej skorzystać osoby po rozmaitych urazach, które bardziej podatne są na kolejne dysfunkcje i cierpią z bólu. Coraz częściej uszkodzenia zlokalizowane są w okolicy kolan i to właśnie dla nich stworzono specjalne magnetyczne opaski znajdujące się na stronie https://butterfly-mag.com/pl/c/Magnetyczne-opaski-na-kolana/24. Powinny z nich korzystać osoby, które miały problemy z kolanami, sportowcy oraz ludzie posiadający nadmiernie obciążone kolana np. w pracy. Ponadto magnetoterapia skuteczna jest dla wszystkich, którzy borykają się z reumatyzmem i osteoporozą. 

Magnetyzacja wody

Wodę również można poddać temu procesowi. Magnesowanie wody pitnej jest bez wątpienia korzystnym zabiegiem, to właśnie ona jest nośnikiem minerałów i mikroelementów. Usuwa produkty przemiany materii, nawadnia ciało i chroni przed jego przegrzaniem. Proces magnetyzacji zwiększa zdolność wiązania wody jako rozpuszczalnika, co korzystanie wpływa na detoksykację organizmu i procesy metaboliczne w nim zachodzące.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*