Oznaki psucia się konsoli do gier

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konsole do gier swoją ogromną popularność zawdzięczają przede wszystkim temu, że raz kupione potrafią służyć przez długi czas. W przeciwieństwie do komputerów nie trzeba regularnie dokupować do nich coraz lepszych podzespołów, takich jak karty graficzne czy procesory, by mogły sprostać wymaganiom coraz nowszych gier. To producent danego tytułu musi dostosować się do mocy obliczeniowej, jaką dysponuje dana konsola, a nie odwrotnie. Wciąż jednak nie są to urządzenia wieczne, po latach potrafią się psuć.

Zabrudzenia we wnętrzu

Podobnie jak komputery, konsole mają w środku różne podzespoły wymagające chłodzenia. Osiągane jest to poprzez pracę wentylatorów, które cały czas zapewniają ruch powietrza. Po latach w środku osadza się jednak gruba warstwa kurzu, co powoduje że wiatraki zaczynają chodzić coraz szybciej. Właśnie to najczęściej jest powodem, dla którego użytkownicy narzekają na głośne chodzenie PS4. Konsole jednak w przeciwieństwie do komputerów nie jest łatwo rozebrać i wyczyścić. Dlatego warto w tym celu zanieść urządzenie do serwisu.

Popularne przypadłości

Oprócz problemu zanieczyszczeń, który tyczy się wszystkich rodzajów konsol, niektóre z nich cierpią też na charakterystyczne dla nich przypadłości. Tak jest na przykład w przypadku Xbox 360, gdzie z czasem może dojść do awarii napędu płyt. Wtedy nie możemy wczytać żadnej gry i urządzenie staje się bezużyteczne. Na szczęście naprawa Xbox 360 z uszkodzonym napędem CD jest łatwa i nie kosztuje dużo. Wystarczy bowiem wyczyszczenie soczewki lasera. W tym przypadku też warto odwiedzić serwis.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*