Pompy głębinowe – do czego służą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy zatapialne to rodzaj pompy wodnej, która jest używana w studniach i systemach septycznych, a także do odwadniania, nawadniania i innych zastosowań.

Pompy zatapialne są wyposażone w różne rodzaje głowic i wirników. Głowica odnosi się do odległości od linii środkowej pompy do powierzchni wody. Wirnik jest częścią, która porusza się przez wodę i wciąga ją przez pompę.

Różnica między pompami zatapialnymi polega głównie na wielkości i mocy. Niektóre pompy zatapialne są wykonane specjalnie do małych zastosowań, takich jak użytek mieszkalny, podczas gdy inne są przeznaczone do zastosowań komercyjnych, takich jak duże gospodarstwa rolne lub pola golfowe.

Gdzie się je wykorzystuje?

– Podlewanie ogrodów i trawników.

– Nawadnianie upraw takich jak drzewa owocowe i pola warzywne (tzw. nawadnianie kroplowe).

– Odprowadzanie dużych ilości wody z zalanych obszarów.

Jakie mają zalety?

– Niskie koszty utrzymania – pompy zatapialne nie wymagają żadnej konserwacji w okresie eksploatacji. Silnik jest zamknięty w wodoszczelnej obudowie i może być łatwo wymieniony, gdy się zużyje.

– Niezawodność – pompy zatapialne są przeznaczone do długotrwałego użytkowania i nie wymagają regularnej konserwacji ani napraw.

– Łatwość instalacji – pompy zatapialne mogą być zainstalowane wszędzie tam, gdzie jest źródło energii elektrycznej lub linia wodociągowa. Do instalacji pomp zatapialnych nie trzeba instalować dodatkowych linii energetycznych lub wodociągowych.

Jeśli szukasz odpowiedniego produktu, to pompy głębinowe Warszawa, jest miastem, gdzie znajdziesz odpowiedni.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*