Co należy zrobić, w razie wystąpienia alarmu przeciwpożarowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszystkie budynki użyteczności publicznej oraz przemysłowe muszą być wyposażone w odpowiednie systemy alarmowe uruchamiające się w razie wystąpienia zagrożenia pożarowego. Co jednak składa się na owe systemy? Jaką pełnią one rolę w ochronie życia i mienia w przypadku zaistnienia zagrożenia? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego artykułu poradnikowego.

Systemy PPOŻ – z czego się składają oraz jaką pełnią funkcję?

Systemy PPOŻ są złożonymi instalacjami składającymi się najczęściej z czujników ognia i dymu, centrali sterującej oraz sieci rur i połączonych z nim zraszaczy. Głównymi ich zadaniami są wczesne wykrywanie ewentualnego zagrożenia pożarowego, ostrzeganie przed nim, zawiadamianie straży pożarnej oraz gaszenie pożaru. Wszystko to ma z kolei na celu ochronę życia i mienia oraz minimalizowanie strat. Gdzie jednak szukać firm zajmujących się projektowaniem i montażem instalacji PPOŻ? Dla przykładu, mieszkańcy województwa mazowieckiego powinni poszukiwać przedsiębiorstw mających w swojej ofercie systemy przeciwpożarowe Warszawa.

Systemy PPOŻ są bardzo istotne, ale nie są jedynymi wymaganymi elementami wpływającymi na bezpieczeństwo. Ustawodawca zobowiązuje bowiem wszystkich zarządców budynków do posiadania również planów ewakuacji oraz zastosowania w nieruchomości odpowiednich oznaczeń dróg ucieczki. Kto zajmuje się przygotowywaniem tychże dokumentów? Mieszkańcy stolicy i okolic powinni postawić na specjalistów PPOŻ, którzy mają w swojej ofercie plany ewakuacji Warszawa.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*