Kiedy warto budować taras?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taras kojarzy się z pięknym słonecznym dniem, kawą o poranku i grillem z przyjaciółmi w letni wieczór. I wiele w tym prawdy. Użytkownicy tarasów zbudowanych np. przez IdeaGarden,  cenią sobie zalety rekreacyjne, ale również praktyczne aspekty wykorzystania tej niebanalnej przestrzeni.

Miejsce uniwersalne

Na tarasie pranie schnie szybciej niż w suszarni, dzieci urządzające piknik bawią się lepiej a koty leniwie wygrzewające się w słońcu — są szczęśliwsze. To miejsce uniwersalne i cieszące każdego użytkownika ogromem możliwości. W aktualnych projektach trudno wyobrazić sobie dom bez tej praktycznej przestrzeni. Pełni rolę jadalni latem, często bywa także przedłużeniem salonu lub kuchni. Warto zadbać o to, aby był zadaszony i chronił od deszczu. Wtedy z powodzeniem możemy ustawić na nim designerskie meble ogrodowe z wygodnymi poduchami i cieszyć się naturą oraz pięknem otaczającego ogrodu.

Z czego zbudować?

Nawierzchnia musi być przede wszystkim równa. Materiały użyte do jego budowy powinny być najwyższej jakości, aby uniknąć dodatkowych kosztów napraw. Budując przestrzeń tarasową, można sięgnąć po kamień, płyty cementowe, płytki ceramiczne, czy panele kompozytowe. Bardzo często budowniczowie sięgają jednak po drewno, które jest naturalnie pięknym materiałem. Użytkownicy zachwycają się realizacjami tarasów z modrzewia syberyjskiego. Deska modrzewiowa charakteryzuje się niezwykłą trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Kolorystycznie można dopasować ją do każdej elewacji, ponieważ występuje w kolorach od jasnego po czerwonobrunatny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*