Czy oświetlenie przeznaczone do montażu podtynkowego jest bezpieczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli wcześniej zajmowałeś się montażem oświetlenia od podstaw, montując gniazdo oraz łącząc je z zasilaniem, zastanawiałeś się, czy jest to w pełni bezpieczne. Tak i będzie bezpieczne tak długo, jak nie będziemy podejmować nierozsądnych decyzji, jak instalacje elektryczne na materiałach łatwopalnych.

Oświetlenie z zabezpieczeniami oraz poprawny montaż

Dobrym przykładem są tuby sufitowe, to naprawdę atrakcyjne oświetlenie, które przeznaczone jest do montażu podtynkowego. Mając na uwadze, że urządzenie zostaje trwale zamontowane, producent zadbał o wszelkie zabezpieczenia, które mają uchronić nas przed potencjalnym zagrożeniem.

Nie musimy się martwić o żadne nagrzewanie, większe niż klasyczne w przypadku żarówek 80-100-watowych, gniazdo również skonstruowane zostało w taki sposób, że nie sposób mówić o spięciu i ryzyku pożaru. Prawdę mówiąc, dopóki nie dojdzie do kontaktu z wodą urządzenia elektrycznego, jest ono zasadniczo bezawaryjne, a biorąc pod uwagę, że montowane jest ono „wewnątrz” ściany, sufitu, resztę możemy dopowiedzieć sobie sami.

Nie każde oświetlenie jest jednak tak wydajne

Nie wszyscy jednak decydują się na tuby sufitowe, istnieją więc jednak pewne zagrożenia bezpieczeństwa związane z oświetleniem, które mogą sprawić, że będzie ono bardziej niebezpieczne w pewnych sytuacjach.

To rzadkie, jeśli jednak osłona oprawy podtynkowej odskoczy lub jeśli poluzuje się i odpadnie podczas codziennego użytkowania, możesz doznać obrażeń w wyniku kontaktu gołych przewodów z metalowymi częściami wewnątrz obudowy (takimi jak śruby lub sprężyny). Musimy pamiętać, że tysiące są rodzajów produktów elektrycznych i nie każde może poszczycić się doskonałym wykonaniem, więc pamiętajmy, że tam, gdzie prąd płynie, lepiej zachować ostrożność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*