Do czego służą plotery cnc?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plotery CNC są jednymi z najnowocześniejszych urządzeń o różnorodnym zastosowaniu. Swoją budową przypominają stoły kreślarskie i służą głównie do wycinania, kreślenia, grawerowania oraz tworzenia w różnego rodzaju materiałach – od tworzyw sztucznych po aluminium czy papier. Dzięki tak szerokiemu zakresowi działania plotery CNC znajdują użytek w coraz szerszych dziedzinach i stają się jednymi z bardziej potrzebnych urządzeń, zwłaszcza w branży reklamowej.

Plotery CNC służą głównie do obrabiania płaskich jak i kształtowych powierzchni, dostępne są także plotery laserowe, które są w stanie grawerować w tworzywie, dzięki posiadaniu skupionego strumienia lasera. Możliwy jest również zakup ploterów 3D – co należy do większych nowości. Są one w stanie profesjonalnie tworzyć komputerowo różnego rodzaju modeli, prezentacji trójwymiarowych oraz modeli odlewniczych czy termoformowania, czyli tworzenia wzorów poprzez obróbkę cieplną. Ta podkategoria sprawdzi się idealnie we wszelkiej maści korporacjach oraz agencjach reklamowych. Punktem dodatkowo za nią świadczącym jest to, iż ploter 3D należy do najtańszych w tej kategorii maszyn sterowanych komputerowo.

Poprzez niezmierne zróżnicowanie dostępnych modeli ploterów CNC ich zastosowanie jest niezmiernie zróżnicowane i skupiać może się na różnych czynnikach. W przypadku, gdy zakupimy standardową wersję stołu z rowkami teowymi tworzyć będziemy mogli wysoce uniwersalne produkty – zarówno w kategorii tworzyw sztucznych, jak i kartonów czy innych kompozytów. Decydując się na oryginalny system próżniowego mocowania materiału zadbać będziemy mogli o odpowiednią obróbkę zarówno małych jak i dużych płytek. Wrzeciona stosowane w ploterach frezujących w dodatkowe zastosowania, do wyboru mamy: głowice rysujące, tnące, nalewające, skaner dotykowy czy laserowy.

Artykuł napisany we współpracy z firmą „RYBIŃSKI s.c.”, który jest producentem m.in. ploterów CNC, jak również przenośników łańcuchowo -zgarniakowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*