Jak mieć pewność, że dom jest dobrze ocieplony?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwe ocieplenie domu jest ważne nie tylko ze względu na niższe koszty ogrzewania, ale dzięki niemu wewnątrz pomieszczeń panuje odpowiednia wilgotność. Jeśli różnica między temperaturą ścian wewnętrznych, a temperaturą powietrza jest większa niż 3 stopnie może powodować to wzmożoną konwencję. Są to prądy powietrzne, których występowanie może powodować np. roznoszenie się kurzu po całym domu lub mieszkaniu.

Jak właściwie ocieplić dom?

Jednym ze sposobów ocieplania ścian jest zastosowanie płyt wykonanych ze styropianu orz wełny mineralnej. Są one najczęściej wykorzystywane głównie ze względu na niską cenę. Zapewniają nie tylko dobrą izolację termiczną, ale także akustyczną. Trzeba pamiętać także o właściwym zabezpieczeniu mostków termicznych, czyli miejsc, w których ciepło ucieka zdecydowanie najszybciej.

Coraz większą popularnością cieszą się obecnie ocieplenia wykonane za pomocą pianki PUR. Bardzo dobrze uszczelnia i sprawia, że ciepło zgromadzone wewnątrz budynku nie ucieka na zewnątrz, co z kolei przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Latem zapewnia z kolei przyjemne uczucie chłodu. Niewątpliwą zaletą tej metody jest także to, że pianka zapobiega rozwojowi grzybów, pleśni oraz szkodliwych drobnoustrojów. Nie wywołuje reakcji alergicznej. Jedną z firm, która zajmuje się wykonywaniem ociepleń z wykorzystaniem pianki PUR można znaleźć na stronie http://izolacjenatryskowe.eu/ocieplenia/. Skorzystanie z pomocy doświadczonych fachowców można mieć pewność, że dom będzie właściwie ocieplony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*