W jaki sposób można stuningować swój samochód?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu kierowców decyduje się na tuning podstawowego wyposażenia auta, czego powodem może być chęć spersonalizowania pojazdu, zwiększenia osiągów lub poprawienia wygody jazdy. Dlatego tuning dzielimy na mechaniczny i optyczny, a ze względu na miejsce — wewnętrzny i zewnętrzny. Co możemy zmieniać w pojeździe? Praktycznie wszystko, co nie jest zabronione ustawą. Poniżej podajemy kilka przykładów.

Tuning niejedno ma imię

Jeśli chodzi o wnętrze samochodu, dostosujemy je dowolnie do naszych preferencji. To przestrzeń, w której przebywamy podczas jazdy, więc powinniśmy się w niej dobrze czuć. Stąd wielu kierowców wymienia fotele, zakłada nową tapicerkę lub modyfikuje tablicę rozdzielczą. inni dodają dodatkowe elementy, które ich wyrażają.

W przypadku zewnętrznego tuningu bardzo częstym wyborem jest obniżenie zawieszenia lub zmiana standardowych amortyzatorów na lepszy model. Znacznie wpływa to na komfort jazdy, stąd tak duża popularność. Jednak decydując się na taki tuning, warto postawić na dobrej jakości części. Modele w takim wydaniu będzie można znaleźć m.in. pod adresem internetowym https://lowride.pl/?product_tag=ta-technix. Ponadto możemy rozszerzyć oś, ale tutaj ogranicza nas ustawa, która mówi, że żaden element nie może wystawać poza obrys samochodu. Niektórzy kierowcy dodają także optyczne zmiany, np. spojlery, naklejki itp.

Na koniec został nam tuning osiągów. Dotyczy on przede wszystkim silnika i wszystkich tych części, które wpływają na prędkość samochodu. Tutaj musimy szczególnie uważać, bo przesada może prowadzić do poważnych uszkodzeń auta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*