Jakie są rodzaje naczep do ciężarówek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych typów naczep do samochodów ciężarowych, a każdy z nich ma swój własny cel. Oto podział najczęstszych typów przyczep do samochodów ciężarowych:

Naczepy niskopodłogowe

Są one przeznaczone do przewożenia ciężkich ładunków i są zwykle używane w budownictwie lub produkcji. Główną różnicą między tym typem naczepy a innymi jest to, że można je ładować od tyłu, a nie z boku. To sprawia, że naczepy niskopodłogowe są idealne do transportu nieporęcznych przedmiotów, ponieważ łatwiej jest wprowadzić wózek widłowy do tyłu przyczepy niż wokół niej.

Naczepy płaskie 

Ten typ naczepy służy do przewozu dużych przedmiotów, takich jak samochody, łodzie, a nawet zwierzęta gospodarskie. Często są one wykonane z dwoma osiami, więc nie zapadają się w miękkie podłoże podczas jazdy po nierównym terenie. Kierowcy często muszą być czujni podczas prowadzenia tego typu ciężarówek, ponieważ nie ma żadnej bariery oddzielającej ich od tego, co jest przewożone za nimi!

Naczepy furgonowe suche

Naczepy furgonowe suche służą do przewożenia materiałów nieszkodliwych, takich jak produkty spożywcze, odzież lub materiały budowlane z jednego miejsca na drugie bez narażania ich na działanie warunków atmosferycznych poprzez przechowywanie ich wewnątrz kontenera z kontrolą klimatu. Ponieważ tego typu pojazdy zazwyczaj nie mają dachu (lub mają go bardzo mało), nie można ich używać do przewozu materiałów niebezpiecznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*