Na czym polega dieta oczyszczająca?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Postęp cywilizacyjny jest nierozerwalnie związany ze stresem, szybkim tempem życia, brakiem dostatecznej ilości snu oraz nieregularnym spożywaniem posiłków. To wszystko prowadzi do powstawania w organizmie toksyn, które negatywnie wpływają na jego pracę. Jednym ze skutecznych sposobów na wyeliminowanie szkodliwych substancji jest stosowanie specjalnej diety oczyszczającej. Jeśli zależy nam, aby była to dobrej jakości dieta Warszawa jest miastem, w którym działa co najmniej kilka firm oferujących dowóz tego typu gotowych posiłków. 

Warzywa to kluczowy składnik jadłospisu

Dieta oczyszczająca musi przede wszystkim dostarczać organizmowi składniki potrzebne do skutecznego regulowania przemiany materii. Jej zastosowanie skutkuje zarówno znaczną redukcją tkanki tłuszczowej, jak i okiełznaniem procesów zachodzących w wątrobie, jelitach czy nerkach. Ponadto pozwoli ona uregulować metabolizm i wspomoże naturalne procesy detoksykacji, a tym samym doprowadzi to poprawy naszego samopoczucia, a zwłaszcza zdrowia.

Podstawową zasadą omawianego sposobu odżywiania jest spożywanie w czasie od 3 do 7 dni produktów niskokalorycznych, bogatych w błonnik pokarmowy. Powinny to być głównie warzywa, owoce oraz zioła, które należy przyjmować co najmniej dziewięć razy w ciągu dnia. Warto też wzbogacić jadłospis o orzechy, ziarna, siemię lniane, zieloną herbatę, a także żywność sfermentowaną w postaci kiszonej kapusty, naturalnego kefiru i jogurtu. Produkty te są bowiem źródłem niezbędnych witamin i składników mineralnych, pozytywnie oddziałujących na przewód pokarmowy.

Zaleca się również picie minimum 3 litrów wody i całkowite wyeliminowanie z diety cukru, czarnej herbaty, kolorowych napojów gazowanych oraz używek (np. papierosów). Jeśli jesteśmy zapracowani i nie mamy czasu na samodzielne przygotowywanie dań, to doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm dietetycznych takich jak http://www.getfit.waw.pl/. Tego typu firmy dostarczają bowiem dietetyczne posiłki bezpośrednio do domu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*