Co zrobić z zepsutym wózkiem widłowym, aby uniknąć przestoju w firmie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe to maszyny niezbędne w każdym magazynie, centrum logistycznym, supermarkecie czy na placu budowy. Służą bowiem do sprawnego przewożenia towarów i materiałów z miejsca na miejsce, a także do ich rozładunku oraz załadunku. Niestety od czasu do czasu ulegają różnego rodzaju awariom – najczęściej wskutek intensywnej, codziennej eksploatacji, ewentualnie zużycia się poszczególnych komponentów. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest oddanie pojazdu do profesjonalnego serwisu.

Regularne przeglądy techniczne minimalizują zagrożenie

W przypadku standardowego wózka widłowego z napędem elektrycznym bądź gazowym mamy zazwyczaj do czynienia z usterką wideł, które np. pod wpływem zbyt dużego obciążenia nadmiernie się wygięły albo uległy innemu odkształceniu. Inne powszechne awarie uniemożliwiające lub mocno utrudniające korzystanie ze sprzętu to m.in.: uszkodzenie mechaniczne łańcuchów, zepsuta karetka, niesprawna jednostka napędowa, całkowicie wytarty bieżnik na oponach, złamany maszt, skorodowane połączenia linowe, a ponadto rozmaite problemy w obrębie układu elektronicznego i kierowniczego.

W celu uniknięcia drogich napraw i destrukcyjnych przestojów zaleca się okresowe przeprowadzanie kompleksowego przeglądu technicznego wózka – łącznie z wykonaniem podstawowych czynności konserwacyjnych. Nie należy bagatelizować nawet pojedynczych wycieków paliwa ani drobnych uszkodzeń. Natomiast w sytuacji, gdy dojdzie do poważnej awarii, jedyna sensowna opcja to oddanie maszyny do serwisu. Pracują tam wykwalifikowani fachowcy dysponujący odpowiednimi narzędziami i elementami zamiennymi. Jeśli interesuje nas porządny serwis wózków widłowych Poznań to miasto, gdzie taki podmiot funkcjonuje od wielu lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*