O jakie dodatki powinniśmy zadbać podczas aranżacji salonu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to pomieszczenie, które pierwotnie miało służyć głównie do przyjmowania gości, jednak we współczesnych mieszkaniach pełni on jeszcze kilka funkcji. Nierzadko jest pokojem wypoczynkowym, a przy tym jednocześnie jadalnią i dodatkową sypialnią. Dlatego wybierając meble, dodatki i elementy wystroju wnętrza warto zadbać o to, by były nie tylko piękne, ale przede wszystkim praktyczne. O czym jeszcze należy pamiętać podczas aranżowania takiego wielofunkcyjnego pomieszczenia?

Wystrój salonu – inspiracje

Jeżeli salon ma zamieniać się także w sypialnię, wtedy zamiast sofy lepiej sprawdzi się rozkładana kanapa ze schowkiem na pościel. Możemy wybrać model prosty lub narożny. Warto jednak przed zakupem odwiedzić sklep meblowy i sprawdzić, czy interesujący nas mebel jest łatwy do rozkładania i składania. Ma to znaczenie głównie z tego względu, że salon z rozścielonym łóżkiem nie prezentuje się dobrze, więc składanie powinno być lekkie i błyskawiczne. 

Dobrym dodatkiem do salonu są także pufy, które będą wygodnym dodatkowym miejscem do siedzenia, a we wnętrzach, które mają pełnić funkcję pokoju wypoczynkowego, obowiązkowe są również wygodne fotele i dobre oświetlenie. Ustawione w strategicznych miejscach lampy stojące lub zawieszone na ścianach kinkiety pozwolą stworzyć relaksujący nastrój wieczorami i zrelaksować się przy ciekawej lekturze czy ulubionym serialu. Do małych salonów, w których nie ma miejsca na osobny stół obiadowy i stolik kawowy, dobrym rozwiązaniem będzie stół rozkładany, który możemy powiększać według potrzeb. Tak zaprojektowany salon będzie wygodnym pomieszczeniem dla całej rodziny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*