Jaki serwer najlepiej postawić z myślą o grach multiplayer?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stojąc przed wyborem usługi hostingowej dla gry multiplayer, właściciel przedsięwzięcia ma do wyboru trzy główne typy serwerów. Pierwszym jest tradycyjny współdzielony serwer. Niestety to rozwiązanie, pomimo najniższej ceny, charakteryzuje się małą stabilnością i minimalną możliwością indywidualnej konfiguracji, gdyż wszystkie zasoby są współdzielone. Duży ruch na innych stronach, z którymi współdzielony jest serwer, powoduje spadki wydajności w działaniu stron użytkownika.

Ciekawą alternatywą jest Virtual Private Server. W chwili obecnej tanie VPS nie odbiegają zbytnio ceną od współdzielonego hostingu, a oferują wiele zalet. Wykupując taką usługę, użytkownik dalej dzieli serwer z innymi podmiotami, jednak jego własna część ma przydzielone indywidualnie zasoby i jest w pełni odizolowana od innych. Najdroższą, ale i najpewniejszą opcją jest wykupienie serwera dedykowanego, który jest fizycznie oddzielnym serwerem. Charakteryzuje się najlepszą wydajnością, gdyż do dyspozycji użytkownika dostępne są całe zasoby maszyny.

Gdzie kupić usługi hostingowe?

Profesjonalne podmioty oferujące hosting serwerów dla gier multiplayer oferują wszystkie typy serwerów w atrakcyjnych cenach, z całodobowym wsparciem technicznym. Ponadto posiadają stosowne zabezpieczenia, w tym anty-ddos i nowoczesną specyfikację sprzętową o dobrej wydajności. Warto pamiętać, że wybierając serwery gier hosting musi być stabilny i posiadać łącze o wysokiej przepustowości. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie skutkują dużymi opóźnieniami (wysokim pingiem), które mogą nawet uniemożliwić jakąkolwiek rozgrywkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*