Kiedy niemowlak nie może zasnąć…

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z zasypianiem niemowlęcia są znane każdemu rodzicowi. Wiele dzieci ma problemy z przesypianiem nocy, a to wybija z rytmu snu wszystkich domowników. Istnieje kilka metod na to, by dziecko łatwiej zasypiało i nie budziło się co kilka godzin – warto zastosować te sposoby w każdym domu.

Co robić, gdy niemowlak nie może zasnąć?

Alternatywą dla usypiania dziecka na rękach może być kupno kołyski – jest to znacznie mniej uciążliwe dla rodzica niż kołysanie malucha i czekanie, aż zapadnie w sen. Kiedy dziecko rośnie, taka forma usypiania okazuje się wybawieniem. Niemowlęta lubią także pozytywki. Dobrym pomysłem jest zakup karuzeli emitującej spokojne, kołyszące do snu dźwięki. Większość modeli wyłącza się po kilkunastu minutach, dlatego rodzic może również skorzystać z okazji i zasnąć. Większość dzieci lubi trzymać w rączce pieluszkę tetrową lub flanelową – zgniatanie miękkiego materiału uspokaja i pomaga w zasypianiu. Przy usypianiu ważne są również warunki zapewnione dziecku do snu. Spokojna atmosfera, w której może czuć się bezpiecznie to konieczność. Nie oznacza to, że przy śpiącym dziecku trzeba chodzić na palcach. Warto jednak ściszyć telewizor, radio czy odłożyć prace domowe na później.

Komfort snu zapewni dziecku dobrze przygotowane łóżeczko, które będzie miało odpowiednio gruby materac. Ochronę przed przeciekaniem pieluszki z kolei zagwarantują podkłady do łóżka. Dla niemowlęcia zbędne są poduszki czy kołdra, szczególnie przez pierwszych kilka miesięcy.

Karmienie sposobem na zasypianie

Wiele dzieci zasypia przy karmieniu, dlatego w ciągu dnia warto, by kobieta korzystała z chusty – https://lulando.pl/pol_m_AKCESORIA-DLA-MAM_CHUSTY-DO-KARMIENIA-1432.html. W ten sposób dziecko łatwiej zasypia, czując bliskość matki, a chustę można wykorzystać nawet w miejscu publicznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*