Gdzie pasują firany, a gdzie zasłony?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To, gdzie umieścimy firany, a gdzie zasłony w naszym domu, zależy tylko i wyłącznie do nas. Nie ma jednolitych zasad mówiących o tym, co możemy zawiesić w danym oknie. Jeśli tylko jeden z tych przedmiotów pasuje do wykonywanej przez nas aranżacji pomieszczenia, wówczas nie ma żadnych przeciwwskazań, aby go tam ulokować. Jak więc urządzić mieszkanie przy użyciu tych dodatków? Ostatnio projektanci wnętrz dużo mówią o firanach do salonu, ponieważ dzięki nim możliwe jest uzyskanie oświetlonej, jasnej przestrzeni.

Zdecydowanie więc powinnyśmy je umieszczać w miejscach, do których z założenia ma docierać dużo promieni słonecznych. Niekoniecznie będzie więc to dobry dodatek, np. do pokoju, w którym chcemy urządzić kino domowe. Delikatne firany do ziemi będą w szczególności dobrze wyglądać w pokoju dziennym. Jeśli urządzimy go w jasnych odcieniach z dodatkiem szkła i naturalnych materiałów, wówczas z pewnością będzie to wspaniałe miejsce do odpoczynku.

Gdzie zasłony zamiast firan?

Zasłony do salonu również świetne sprawdzą się w pokojach dziennych, jeśli będą utrzymane w jasnej kolorystyce. W pewnych pomieszczeniach mają one jednak zdecydowaną przewagę nad firanami. Jest to przede wszystkim sypialnia, czyli miejsce, w którym niekoniecznie chcemy widzieć promienie słoneczne od samego rana. Jeśli pragniemy, aby w jakimś pokoju było nieco ciemniej, wówczas świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju grube zasłony. Każdy, komu zależy na mrocznym pomieszczeniu, powinien wybrać te dodatki w granatowym lub bordowym kolorze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*