W czym pomoże dekorator wnętrz?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Niemal każdy z nas marzy o tym, by wnętrze naszego domu lub mieszkania  przypominało to zaprezentowane w katalogach wnętrzarskich, gdzie wykorzystane są wszystkie najnowsze trendy i najmodniejsze kolory.  Stworzenie przestrzeni idealnej nie należy jednak do najłatwiejszych zadań – wymaga od nas mnóstwa pracy, czasu, odwiedzenia wielu sklepów budowlano–dekoracyjnych, w celu zapoznania się z aktualnymi rozwiązaniami i dostępnymi produktami. Dlatego jeśli chcemy oszczędzić czas i mieć pewność, że dom stanie się spełnieniem naszych snów, warto powierzyć dekorację jego wnętrza profesjonalistom.

Jakie znaczenie ma dekoracja wnętrz?

To, jak wygląda mieszkanie ma ogromny wpływ na to, jak się w nim czujemy. Ciężko zrelaksować się w miejscu zagraconym, przytłoczonym zbyt dużą ilością przedmiotów lub źle dobranymi dodatkami. W zorganizowanej przestrzeni, w której wszystko ma swoje miejsce, możemy w pełni odpocząć i poczuć się komfortowo. Duże znaczenie mają też kolory ścian. Aby całość stała się spójna, należy zadbać o to, by ściany w poszczególnych pokojach współgrały ze sobą, szczególnie w mniejszych mieszkaniach. Zdecydowanie lepiej jest postawić na stonowane barwy pokoju, które optycznie powiększają pomieszczenie.  Wyraziste akcenty kolorystyczne, w postaci dodatków i ozdób, powinny raczej pełnić rolę dopełnienia, a nie głównego motywu.

Atmosferę i charakter danego miejsca tworzą detale. Dlatego rzeczy z pozoru nieistotne, takie jak poduszki, zdobiące kanapę, czy ramki na zdjęcia są niezwykle istotne dla efektu końcowego. To właśnie te najmniejsze elementy wyposażenia naszego domu sprawiają, że staje się on odzwierciedleniem nas samych  i wyróżnia się spośród innych. Nawet najpiękniejsze wnętrza, bez dodatków pozostają surowe i niedokończone, co nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty?

Kluczem do stworzenia pięknego i oryginalnego wnętrza jest przede wszystkim wiedza, doświadczenie i kreatywność. Skorzystanie z usług dekoratora wnętrz da nam gwarancję, że nasz dom ulegnie niezwykłej przemianie i zostanie dopasowany do naszych potrzeb i preferencji. Oszczędzimy także czas, który trzeba by było spędzić na poszukiwaniu odpowiednich produktów i materiałów.

Często bywa tak, że nie umiemy zdecydować, jaki rodzaj dekoracji będzie najlepszy dla naszego wnętrza. Lepiej pasować będą rzymskie rolety czy klasyczne zasłony? I jak dobrać odpowiednie oświetlenie do danego pomieszczenia? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdzie dekorator wnętrz. 

Może on także zaprezentować nam nowe, ciekawe rozwiązania, o których nigdy byśmy nie pomyśleli. Posiadając szeroką wiedzę, dekorator dobierze produkty dopasowane do rozmiaru i typu przestrzeni. Odpowiednie zaprojektowanie wnętrza pozwoli na rozsądne zagospodarowanie każdego metra, dzięki czemu nawet najmniejsze mieszkanie stanie się przestrzenne i wygodne.

Korzystanie z usług dekoratora wnętrz to oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy.  To my decydujemy o wysokości budżetu, który chcemy przeznaczyć na aranżację.  Dzięki znajomości rynku, dekorator odnajdzie dla nas najlepsze okazje, dzięki czemu nie przepłacimy. Wykorzysta także sprawdzone przez siebie rozwiązania, co pozwoli na uniknięcie problemów, wynikających z nabycia wadliwych  produktów. Nadzór dekoratora gwarantuje idealne dopasowanie wszelkich elementów, które go wymagają, takich jak m.in. moskitiery na wymiar, tapety czy zasłony.

Współpraca kluczem do sukcesu

Jeśli zdecydujemy się na zlecenie aranżacji mieszkania dekoratorowi wnętrz, nie możemy zapomnieć o roli, jaką wciąż odgrywamy w projekcie. Projektant, zanim przystąpi do działania, musi dokładnie wsłuchać się w nasze potrzeby. Fundamentem współpracy jest rozmowa, szczególnie ta pierwsza, w czasie której przedstawimy nasze pomysły i wymagania. Aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień, powinniśmy upewnić się, że jasno przekazaliśmy wszystkie wskazówki dotyczące tego, jak ma wyglądać nasze pomieszczenie.

Oczywiście, jeśli mamy problem ze zdecydowaniem, jak powinna wyglądać dana przestrzeń, dekorator może wspomóc nas własnymi sugestiami. Musimy być jednocześnie świadomi, że nie każde z naszych wymarzonych rozwiązań da się – z różnych przyczyn  – zastosować w mieszkaniu. W takiej sytuacji warto pozwolić projektantowi, aby wybrał dla nas odpowiednią alternatywę, która nas w pełni zadowoli. 

Dzięki dobrej współpracy nie będziemy musieli się obawiać, że nasze mieszkanie stanie się nam obce, pozbawione indywidualnych cech lub w ogóle nie przypadnie nam do gustu. Równie istotne jest zaufanie, jakim musimy obdarzyć dekoratora. Z tego powodu warto skorzystać z usług sprawdzonej osoby, przeczytać opinie, zapoznać się z poprzednimi projektami. Jeśli będziemy przekonani o kompetencjach wybranego wykonawcy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zezwolić  mu na dodanie czegoś od siebie do projektu, szczególnie w momencie gdy zabraknie nam pomysłów. Może okazać się, że pomysł pozytywnie nas zaskoczy. Porozumienie między nami a dekoratorem wnętrz to gwarancja przyjemnej atmosfery pracy i jej świetnego efektu w postaci naszego wymarzonego domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*