Jakie buty najczęściej noszą mężczyźni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Buty są bez wątpienia jednym z głównych elementów męskiej garderoby. W zależności od okazji mogą mieć charakter bardziej oficjalny, podkreślający elegancję całego stroju lub też luźny, nadający lekkości. Zatem, jakie buty są najczęściej wybierane przez polskich mężczyzn? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika modowego.

Buty – wizytówka każdego dbającego o siebie faceta

Uważa się, iż buty są wizytówką każdego mężczyzny. Aby jednak mogły pełnić taką rolę muszą być one dopasowanego do pozostałych elementów garderoby. Tak więc do bardziej eleganckich stylizacji będą doskonale pasowały tradycyjne półbuty męskie, mokasyny, czy też świetnie sprawdzające się w sezonie zimowym trzewiki. Jeśli chodzi z kolei o stroje mniej formalne, to łączą się one o wiele lepiej z lekkimi modelami butów. Dla przykładu do sportowej, letniej stylizacji męskiej sprawdzą się wręcz idealnie popularne adidasy, trampki, czy też przez wielu znienawidzone sandały.

Jakie jednak modele butów są przez mężczyzn wybierane najczęściej? Bardzo ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak sformułowane pytanie. Należy bowiem zdawać sobie sprawę, że żaden dbający o siebie facet nie ubiera się zawsze tak samo. Zasadą wręcz jest dopasowywanie swojej stylizacji do okazji. Tak więc zdaniem wielu ekspertów zajmujących się modą nie ma butów, o których można by powiedzieć, że są najpopularniejsze. Niemniej jednak, na potrzeby naszego dzisiejszego artykułu można stwierdzić, iż w naszym kraju młodzi mężczyźni najczęściej kupują różnego rodzaju trampki i adidasy. Jeśli chodzi z kolei o mężczyzn w bardziej słusznym wieku, to wybierają oni raczej półbuty męskie, czy też mokasyny.

Słowem zakończenia, męskie buty mogą wyrażać więcej niż tysiąc słów. Zadbane mokasyny mogą świadczyć na przykład o poszanowaniu dla tradycji. Modne adidasy lub trampki z kolei o miłości do sportu i poszukiwaniu wolności. Na szczęście każdy jednak ma wolną wolę i o ile chce może kupić sobie kilka modeli i nie szufladkować tym samym swojego stylu bycia.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*