Zwierzę w podróży – o czym nie można zapomnieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróż ze zwierzakiem wymaga wcześniejszego przygotowania. Zwierzę musi mieć zapewnione odpowiednie warunki podczas trasy. Na promie lub w samolocie wymagany jest specjalny bilet dla naszego pupila. Nie zapomnijmy zgłosić więc zwierzę rezerwując bilety. W samochodzie nie ma problemu z biletami, jednak i tak musimy zadbać o kilka niezbędnych rzeczy, dzięki którym podróż będzie bezpieczna.

Niezbędne dokumenty dla zwierzaka w podróży

Koniecznie zabierzmy ze sobą książeczkę szczepień. Jeśli zamierzamy podróżować po Europie musimy wyrobić zwierzakowi paszport. Obowiązkowo zadbajmy o ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz o chip, jeśli nasz pupil jeszcze go nie posiada. Wszystko załatwimy w lecznicy dla zwierząt.

Co zabrać w podróż?

Ważne jest, aby zapewnić zwierzakowi komfort podczas jazdy. Zabierzmy miskę, zapas wody i karmy, smycz, obrożę, kaganiec, ulubioną zabawkę, woreczki na odchody oraz apteczkę. Podczas długiej podróży pamiętajmy o przerwach na toaletę i rozprostowanie kości.

W czym przewozić zwierzę?

Wszystko zależy od środka transportu oraz wielkości zwierzaka. Najprościej będzie wybrać własny samochód. Dla małego zwierzaka musimy zakupić transporter dla zwierząt, który przypina się pasami do siedzenia. Duże psy mogą jechać na fotelu zapięte specjalnymi pasami. Dobrym rozwiązaniem będzie również torba do transportu psa. Jeśli nie chcemy przewozić naszego pupila w plastikowym transporterze z drzwiczkami, zaopatrzmy się w eleganckie legowisko dla psa. Takie rozwiązanie zwiększy komfort i poczucie bezpieczeństwa zwierzaka.

W samolocie sprawa nie jest już taka prosta. Każda linia lotnicza posiada własny regulamin oraz przepisy dotyczące przewożenia zwierząt. Zapoznajmy się z nimi jeszcze przed zakupieniem biletów. Bardzo możliwe, że nasz zwierzak będzie musiał podróżować wraz z bagażami, co przysporzy mu nie lada stresu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*