Czy strona wizualna książki też ma znaczenie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydanie własnej książki to pragnienie wielu z nas. Publikacja to nie tylko powód do dumy, ale również szansa na zarobienie sporych pieniędzy. Niemniej jednak dla początkujących autorów cały ten proces może być dość skomplikowany. Bowiem oprócz odpowiedniej treści znaczenie w tym przypadku mają też aspekty wizualne.

Najważniejszy ze zmysłów

Chociaż czytamy książki głównie ze względu na zawarte w nich treści, to jednak wybór dotyczący zakupu konkretnego egzemplarza zależy przede wszystkim od estetyki jego wykonania. Dzieje się tak dlatego, że wzrok stanowi zmysł, którym odbieramy około osiemdziesięciu procent bodźców z naszego otoczenia. Dlatego wydając swoją książkę, nie możemy zaniedbywać efektu wizualnego.

Bardzo istotnym elementem wpływającym na decyzję konsumenta będzie wygląd okładki. Jeżeli zostanie ona zrobiona w sposób atrakcyjny, wówczas przykuje wzrok wielu potencjalnych odbiorców. Zastosowana grafika musi pasować do zawartej w publikacji treści i stylu, w jakim została napisana. Następnymi składnikami, które zwrócą uwagę czytelnika są pierwsza strona oraz czcionka, którą zastosowaliśmy. Właściwie te trzy rzeczy decydują o tym, czy dana osoba kupi naszą książkę, czy nie. Dlatego powinniśmy zadbać o staranne wykonanie i o spójność wszystkich elementów. W procesie wydawania publikacji niezbędna zatem może okazać się pomoc ekspertów, takich jak np. ze strony https://totem.com.pl/. Dopracowując każdy szczegół, mamy znacznie większą szansę, że napisana przez nas książka odniesie sukces. W ten sposób zapewnimy sobie spory zarobek i powód do dumy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*