Dlaczego dobrej jakości żwirek dla kota to podstawa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty to zwierzęta niezwykle czyste, które nie przepadają ani za brudnych futerkiem, ani zanieczyszczoną kuwetą. Jeżeli kot jest przybrudzony i się nie myje albo co gorsza nie trafia ze swoimi potrzebami do kuwety, należy czym prędzej udać się z nim do weterynarza oraz wykonać przynajmniej podstawowe badania. Najpierw jednak warto jest się upewnić, czy kotu odpowiada żwirek, który ma w kuwecie i czy jest on przez nas wystarczająco często czyszczony.

Różne rodzaje żwirków

Chociaż ostatnio popularne są żwirki kukurydziane i drewniane, które można spuszczać w toalecie, to nie są one lubiane przez znaczącą część mruczków. Dla kociąt potrafią być wręcz niebezpieczne, ponieważ maluchy próbują je niekiedy jeść. Najlepszy wybór to silikon albo bentonit. Jeżeli sami jesteśmy pedantyczni i uwielbiamy porządek, to najlepiej wybrać żwirek dla kota silikonowy.

Chociaż nie chłonie on zapachów tak dobrze jak bentonit, to jego czyszczenie jest dużo szybsze oraz łatwiejsze. W dodatku wygląda najbardziej estetycznie spośród wymienionych rodzajów i nie roznosi się za bardzo po podłodze. Dla każdego, komu zależy na tym, żeby w mieszkaniu wciąż panowała nienaganna czystość, silikon to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*