Jaki materac wybrać, by uniknąć bólu pleców?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wygodny i właściwie dopasowany materac jest podstawą nie tylko komfortowego snu, ale także zdrowego kręgosłupa. W łóżku spędzamy ogromną część swojego życia, dlatego tak ważne jest, aby podłoże, na którym śpimy miało odpowiednią twardość. Nie właściwie dobrany materac może powodować bóle w obrębie kręgosłupa, które skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie.

Co jest istotne?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli wykonanych z różnych materiałów oraz o różnym poziomie twardości. Wybierać można wśród materaców piankowych, lateksowych oraz sprężynowych. Bóle, które są wynikiem źle dobranego podłoża objawiają się zaraz po przebudzeniu. Są oznaką tego, że jest on zbyt twardy lub za miękki. Idealny materac powinien podpierać kręgosłup na całej jego długości w każdej pozycji spania. Musi być więc on dopasowany do wieku, a przede wszystkim do wagi użytkownika. Osoby o niższej wadze powinny zdecydować się na miękkie oraz średnie podłoża.

W przypadku większej wagi idealnym rozwiązaniem są twarde oraz bardzo twarde materace. Na rynku dostępne są także modele o dwóch poziomach twardości. Dzięki temu w razie potrzeby można go dowolnie odwracać. W przypadku pary, między którą występuje duża różnica wagi doskonale sprawdzą się nowoczesne materace, które posiadają specjalną nakładkę termoelastyczną, która wyrównuje poziomy twardości. Można zakupić je na stronie https://alvare.pl/materace-twarde. Wybierając odpowiedni dla siebie model, trzeba również sprawdzić, czy posiada właściwości antybakteryjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*