Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli źle dobierzemy uczesanie, czy cięcie to po prostu będziemy wyglądać niekorzystnie. Nieodpowiednie uczesanie może również nas postarzeć, czy uwypuklić mankamenty naszej cery. Dzisiaj poznamy najpopularniejsze kształty twarzy oraz fryzury jakie do nich pasują.

Twarz owalna

Ten kształt jest „uniwersalny” i pasuje do niego praktycznie każdy typ fryzury. Tutaj wszystko zależy jedynie od tego, czy nasze czoło jest wysokie, czy niskie. Do pierwszego typu czoła pasują fryzury z grzywką, do drugiego bez.

Propozycja fryzur:

Niedbały kok, dwa warkocze, rozpuszczone włosy lekko pofalowane lub zupełnie proste.

Twarz okrągła

Do tego kształtu twarzy szczególnie polecane są uczesania asymetryczne. Kok na boku, warkocz spleciony, na przykład na prawej stronie twarzy lub grzywka cięta asymetrycznie. Taka fryzura odwróci uwagę od zaokrąglonej twarzy i pięknie wyszczupli brodę oraz policzki.

Propozycja fryzur:

Włosy wyprostowane, do ramion. Kok z wypuszczonymi pasmami włosów opadającymi na policzki.

Twarz trójkątna

Przy takim kształcie twarzy, liczy się przede wszystkim dobre obcięcie włosów. Ważne, by były one do ramion lub krótkie, obcięte na chłopczycę i asymetrycznie rozwiane.

Z kolei wypadku twarzy o kształcie odwróconego trójkąta, idealnym rozwiązaniem będzie grzywka obcięta na bok i lekko pofalowana fryzura. To odwróci uwagę od szerokiego czoła i wąskiej brody.

Propozycja fryzur dla twarzy trójkątnej:

Kok upięty nisko na karku z wypuszczonymi pasmami włosów. Niedbały warkocz.

Trójkąt odwrócony:

Włosy wymodelowane, wywinięte na zewnątrz. Asymetryczna grzywka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*