Jak dobrać firany do okna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesny styl czy tradycjonalizm?

Modny i powszechny obecnie minimalizm powoduje, że rezygnujemy z tradycyjnych firanek i zasłon. Nadal jednak chcemy w jakiś sposób zasłonić okno i jednocześnie ozdobić mieszkanie. Wówczas idealnym rozwiązaniem są firanki panelowe. Idealnie komponują się w nowoczesnych i przestronnych wnętrzach. Będą najlepiej prezentować się zawieszone na bardzo dużych oknach i drzwiach tarasowych, na przykład w salonie. Krótkie firanki panelowe, bardzo delikatne w jasnym kolorze można zawiesić również w kuchni i sypialni. Idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych i gabinetach. Nadają bowiem elegancji i stanowią o dobrym stylu gospodarzy.

Tradycyjne firanki

Wiele osób nie wyobraża sobie jednak wnętrza bez tradycyjnej firany, która dodaje pomieszczeniu wiele uroku, oraz przytulności. Musi być jednak idealna dobrana do rozmiaru okna. Odstające i za krótkie firany mogą przynieś, bowiem wprost przeciwny efekt do zamierzonego. Aby osiągnąć spójny i piękny efekt należy dokonać dokładnego pomiaru, nie okna, lecz karnisza, na którym będą wisieć nasze tekstylia. Powinniśmy zakupić dwa razy dłuższy materiał, niż wynosi długość karnisza.

Musimy również dobrać odpowiednią długość firanki, biorąc pod uwagę, czy będzie swobodnie wisieć, czy będzie pomarszczona, a może specjalnie napięta? Dobierając firanę do okna musimy wziąć uwzględnić w jakim wnętrzu będzie ona zawieszona.  Firanki w kuchni powinny być proste, łatwe w pielęgnacji i odporne na częste pranie. W sypialni natomiast możemy pozwolić sobie na delikatne tkaniny jak na przykład koronka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*