Gdzie najczęściej spotkasz samochody o napędzie hybrydowym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Auta hybrydowe pojawiają się na naszych drogach coraz częściej. Można je spotkać w wielu miejscach, ale zdecydowanie największe ich zagęszczenie jest na ulicach miast. Dlaczego to właśnie tam pojawiają się najczęściej i są najchętniej wykorzystywane? Czy hybrydy sprawdzają się także w trasie? Tego dowiesz się, czytając poradnik.

Przewaga hybrydy

By zrozumieć, w jakich warunkach pojazd z napędem hybrydowym poradzi sobie najlepiej, trzeba poznać jego działanie. Ogólnie rzecz biorąc, posiadają one dodatkowo, oprócz silnika spalinowego, motor elektryczny oraz duży akumulator. Przewaga ujawnia się w czasie hamowania, gdy silnik działa jak prądnica i odzyskuje energię, magazynując ją we wspomnianej baterii. Ruszając i przyspieszając, jest ona ponownie wykorzystywana, co znacznie zmniejsza obciążenie i spalanie silnika benzynowego. By przekonać się, jak to działa w praktyce, warto odwiedzić lokalną wypożyczalnię, która prowadzi wynajem samochodów hybrydowych. W ten sposób najlepiej zapoznamy się z tą technologią i sprawdzimy, jakie uda się nam osiągnąć spalanie.

Tylko do miasta?

Wbrew pozorom auta hybrydowe dobrze radzą sobie również w trasie, jednak tam nie mogą wykorzystać swoich największych atutów. Dlatego też spalanie wychodzi bardzo podobne, jak w podobnej klasy aucie o tradycyjnym napędzie. Niepodważalną zaletą jest jednak automatyczna skrzynia biegów, która zwiększa nam komfort prowadzenia zarówno na trasie, ale przede wszystkim w mieście. W rzeszowskiej wypożyczalni samochodów pojazdy z napędem tego typu stały się już standardem. Oferują bowiem niskie spalanie, wysoki komfort prowadzenia, a także są bardzo ekologiczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*