Co pomoże Ci uzyskać lepsze wyniki z treningu siłowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uzyskanie lepszych wyników z treningu siłowego wymaga czegoś więcej niż tylko ciężkiej pracy. Musisz zacząć od optymalizacji diety i suplementacji odpowiednimi składnikami odżywczymi. Dobre suplementy, które możesz dodać do swojej diety lub do rutyny treningowej możesz znaleźć na stronach typu https://inkospor.pl/.

Oto kilka podstawowych suplementów, które pomogą Ci w treningu:

Kreatyna

Kreatyna to odżywka białkowa, która pomaga dostarczać energię do komórek mięśniowych. Znajduje się w mięsie i rybach, ale można również kupić suplementy kreatyny w większości sklepów ze zdrową żywnością. Suplementy kreatyny są bezpieczne i skuteczne, jeśli są przyjmowane prawidłowo. Wykazano, że poprawiają one wydajność treningu siłowego poprzez zwiększenie masy mięśniowej, mocy wyjściowej i pracy wykonywanej podczas powtarzanych wysiłków maksymalnych.

Odżywki białkowe

Białko jest niezbędną częścią każdej komórki w organizmie, w tym komórek mięśniowych. Najlepszymi źródłami białka dla kulturystów są chude mięsa (takie jak pierś z kurczaka lub ryby), produkty mleczne (takie jak chude mleko), jajka, orzechy, nasiona i produkty sojowe, takie jak tofu i mleko sojowe. Suplementy białkowe nie są konieczne, jeśli spożywasz wystarczającą ilość pokarmów zawierających białko w ciągu dnia. Jednak mogą być pomocne, jeśli próbujesz zwiększyć dzienne spożycie białka ponad to, co jest zalecane przez piramidę żywności.

Suplementy przed treningiem

Napoje przed treningowe stały się bardzo popularne wśród osób regularnie podnoszących ciężary, ponieważ dostarczają one energii przed ćwiczeniami, dzięki czemu można lepiej wykonywać ćwiczenia podczas treningu. Niektóre napoje przed treningowe zawierają kofeinę i innych stymulantów, które zwiększają czujność i energię, podczas gdy inne są wykonane z aminokwasów, witamin i minerałów. Dwa najczęstsze składniki napojów przed treningowych to monohydrat kreatyny i beta-alanina.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*