Działanie i efekty elektrostymulacji mięśni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W zakresie działań fizjoterapeutycznych, których celem jest pobudzanie do pracy mięśni po różnego typu urazach, wypadkach i uszkodzeniach wymienić można m.in. zabiegi związane z masażem mięśni, zestawy ćwiczeń pobudzających oraz zabiegi elektrostymulacyjne. Te ostatnie mają dodatkowo znaczenie przy modelowaniu sylwetki oraz jej ujędrnianiu.

Czym jest i jak działa elektropobudzanie mięśni?

Elektrostymulacja mięśni jest specyficznym zabiegiem wykorzystywanym podczas różnorodnych terapii leczniczych. Wykonywana jest przy użyciu specjalnego aparatu i sieci elektrod przyczepianych do ciała tam, gdzie mięśnie są zwiotczałe, nie pracują odpowiednio lub są zatłuszczone, efektem czego jest ich zmniejszona sprawność.  Elektrody takiego aparatu mocuje się w miejscach motorycznych ciała, czyli dokładnie tam, gdzie nerwy wnikają do mięśni. Dalej wykorzystuje się prąd o niskiej częstotliwości, który wykonuje charakterystyczne skurcze mięśniowe podobne do tych wywoływanych naturalnie w czasie ćwiczeń, ale o kilka punktów bardziej intensywne.

Wykorzystywany do stymulacji prądem system ems w prosty sposób uaktywnia mięśnie do pracy i świetnie sprawdza się przy odnerwieniu mięśniu, wiotkości, porażeniach kończyn czy niedowładach. Efektami takiej elektrostymulacji jest pobudzenie mięśni, poprawa ich ukrwienia, a tym samym również wzmocnienie jędrności, dotlenienie tkanek i rozbijanie nagromadzonego cellulitu. Dodatkowo terapia te zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia ogólną kondycję i przyspiesza produkowanie kolagenu odpowiadającego za jędrność mięśnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*