Zdrowe napoje, które dodadzą energii

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy pragnie zacząć dzień z ogromem sił i motywacją do działania. Pomóc w tym mogą zdrowe napoje, które stanowią idealne rozwiązanie na walkę z porannym zmęczeniem. Zapewniają one przede wszystkim dobre samopoczucie i porcję energii na cały dzień. Takie napoje mają za zadanie nie tylko pozytywnie wpływać na nastrój, ale również dbać o zdrowie. Co zatem warto pić każdego poranka?

Napoje, które poprawią nasze samopoczucie

Do najbardziej pobudzających należą oczywiście kawy naturalne, których aromat pobudzi chyba każdego. Ponadto znajdziemy w nich kofeinę, która ma wartości wspomagające. Mogą one pochodzić z odległych krańców kuli ziemskiej i stanowić cenne źródło smaku i energii. Zawarta w kawie kofeina podnosi ciśnienie krwi i pozytywnie wpływa na nastrój, a także pobudza do działania. Aby jeszcze lepiej celebrować poranny rytuał picia kawy, warto zaopatrzyć się w ekspres. Napój ten będzie jeszcze smaczniejszy, ponieważ wykonany ze świeżo zmielonych ziaren. 

Bardzo zdrowym porannym napojem jest również wywar z liści herbaty. Najlepiej sprawdzi się tutaj jej zielona odmiana. Liście te są najlepszej jakości, a smak jest bardzo oryginalny i przyjemny. Taki napój może być źródłem substancji aktywnych i wolno uwalnianej energii. Dobrze zaparzona filiżanka herbaty posiada taką samą ilość pobudzaczy, jak kubek kawy – posiada w swoim składzie teinę, która jest odpowiednikiem kofeiny.

Woda z imbirem i cytryną to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią ani herbaty, ani kawy nie lubią. Taka mieszanka stanowi idealne źródło energii. Działa rozgrzewająco i pobudzająco. Jest to również bardzo dobry napój na przeziębienie. Witaminy i makroelementy pozytywnie wpływają na procesy regeneracyjne organizmu, a także przyspieszają metabolizm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*