Jaki sprzęt oferują wypożyczalnie sprzętu medycznego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu osób po wypadkach, czy też trwale niepełnosprawnych wcześniej czy później przychodzi moment, gdy muszą one podjąć się leczenia i rehabilitacji na drodze do uzyskania lepszej sprawności psychofizycznej. Najlepiej, gdy takie leczenie odbywa się w warunkach domowych. Chory nie jest wtedy narażony na liczne stresy, związane z pobytem w szpitalu, ani na niedogodności podczas dalekich podróży.

Warto wtedy skorzystać z usług firm oferujących wypożyczenie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Mogą to być sprzęty do ćwiczeń, jak tak zwane bloczki, specjalne stoły do masażu, łóżka ortopedyczne, czy wózki inwalidzkie.

Jaki sprzęt wybrać?

Wybrany przez nas sprzęt przede wszystkim powinien być zależny od stanu zdrowia chorego. Jeżeli pacjent jest chodzący, nie warto sadzać go na wózek inwalidzki. Lepiej stymulować proces chodzenia i poprawiać ukrwienie kończyn dolnych. Do tego najlepsze będą specjalne kule ortopedyczne, oraz chodziki stabilizujące. Gdy jednak chory nie chodzi – możemy wypożyczyć dla niego wózek inwalidzki. Tutaj też ważny jest jego odpowiedni dobór.

Jeżeli pacjent ma sprawne i silne ręce, dobrym rozwiązaniem będzie wózek tradycyjny. Jego metalowe obręcze przy kołach ułatwią poruszanie się na nim, a dodatkowo wzmocnią ręce pacjenta. Jeśli zaś chory nie jest w stanie samodzielnie poruszać się na wózku tradycyjnym, rozważmy wypożyczenie wózka elektronicznego.

Taki wózek to ogromna wygoda, bo wystarczy operować nim za pomocą specjalnego joysticka i niemal każdy da sobie z tym radę. Taki sprzęt można dostać m.in. w Słupcy, a szczegóły jego wypożyczenia można znaleźć na http://medistuff.pl/kontakt/wielkopolskie/slupca/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*